Жетістіктері

Биылғы оқу жылының түлектері арасында дипломдық жұмыстардың Республикалық байқауы өткізіледі.

Конкурс келесі номинациялар бойынша өткізіледі:

  • Қала құрылысы
  • Тұрғын және қоғамдық ғимараттардың сәулеті
  • Ландшафтық сәулет
  • Қайта құру және қалпына келтіру
  • Магистратура

Байқау республикалық мәртебеге ие және жыл сайын күзгі семестрде Қазақ бас сәулет-құрылыс академиясында өткізіледі. Байқаудың ресми тілдері - қазақ, орыс және ағылшын.

Шығармашылық мамандықтардағы дипломдық жұмысты бағалау үшін көпшілікке арналған анықтама жасалады, оған шығармашылық одақтар мен сәулет-дизайн компанияларының беделді мамандары, жетекші практиктер кіреді.

Түлектерге арналған Халықаралық байқау - бұл ҚазБСҚА Еуразия сәулет-құрылыс мектептерінің Халықаралық фестивалі аясында ұйымдастырылған конкурс, оған қатысушы елдердің студенттері қатысады. Халықаралық байқау түлектердің өздерінің мектептерін көрсететін үздік жұмыстарымен бөліседі, сонымен қатар Еуразия университеттері арасында байланыс орнатуға және ынтымақтастықты нығайтуға бағытталған.

2019 жылы Ташкент, Самарқанд, Бұхара қалаларында Ташкент сәулет-құрылыс институтының, Самарканд мемлекеттік сәулет-құрылыс институтының және Бұхара мемлекеттік техникалық университетінің базасында IX Халықаралық Еуразиялық сәулет-құрылыс мектептерінің фестивалі өтті.

2019 жылы Қазақстанның 8 жоғары оқу орнынан және Ресей Федерациясы, Әзірбайжан, Грузия, Беларусь, Украина, Армения, Өзбекстан, Қырғызстан, Түркия, Оңтүстік Корея, Израиль, Молдова, Румыния, Венгрия сияқты елдердің 41 университеттерден 221 дипломдық жұмыстар өтті..

2019 жылы Халықаралық Еуразия сәулет-құрылыс мектептерінің фестивалі аясында Халықаралық дипломдық конкурс келесі номинациялар бойынша өтті:

  • Қала құрылысы
  • Ландшафтық сәулет
  • Тұрғын үй сәулеті
  • Қоғамдық ғимараттардың сәулеті
  • Қайта құру және қалпына келтіру
  • Магистратура

Өз номинациялары бойынша бірінші, екінші және үшінші орын алған конкурстың жеңімпаздары дипломдармен марапатталады. Фестиваль қорытындысы бойынша ұйымдастырушылар халықаралық фестивальдің каталогын шығарады, онда конкурсқа кандидаттардың жобалары жарияланады.

«МАГИСТРАТУРА»

2019 ЖЫЛҒЫ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ФИНАЛДЫҚ БАЙҚАУДЫҢ 3-ОРЫНЫ

2019 жылғы IX Еуразияның сәулет-құрылыс және дизайнерлік мектептерінің халықаралық фестивалінің 3 орыны

Түлек: Төлеген Ж.

Тақырыбы: Қауіпсіз тұрғын аудандардағы сәулеттік-композициялық шешімдер (Алматы қаласының мысалы)

Жетекшісі: Глаудинова М.Б.

«ЛАНДШАФТЫҚ СӘУЛЕТ»

2019 ЖЫЛҒЫ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ФИНАЛДЫҚ БАЙҚАУДЫҢ 3-ОРЫНЫ

2019 жылғы IX Еуразияның сәулет-құрылыс және дизайнерлік мектептерінің халықаралық фестивалінің 3 орыны

Түлек: Жақыпбекова Д.

Тақырыбы: Семей қаласындағы полковник аралында қалалық саябақтың егжей-тегжейлі жобасы

Жетекшісі: Козбагарова Н.Ж.

«ҚАЛАҚҰРЫЛЫС»

2019 ЖЫЛҒЫ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ФИНАЛДЫҚ БАЙҚАУДЫҢ 3 ОРЫНЫ

2019 жылғы IX Еуразияның сәулет-құрылыс және дизайнерлік мектептерінің халықаралық фестивалінің 3 орыны

Түлек: Жақыпбекова Д.

Тақырыбы: Семей қаласындағы полковник аралында қалалық саябақтың егжей-тегжейлі жобасы

Жетекшісі: Козбагарова Н.Ж.

ТҰРҒЫН ҮЙ ЖӘНЕ ҚОҒАМДЫҚ ҒИМАРАТТАРДЫҢ СӘУЛЕТІ»

2019 ЖЫЛҒЫ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ФИНАЛДЫҚ БАЙҚАУДЫҢ 1 ОРЫНЫ

2019 жылғы IX Еуразияның сәулет-құрылыс және дизайнерлік мектептерінің халықаралық фестивалінің 1 орыны

Түлек: Утешева А.

Тақырыбы: Жасыбай көлінің жағасындағы санаторий-курорттық кешен

Жетекшісі: Абдрасилова Г.С.

2019 ЖЫЛҒЫ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ФИНАЛДЫҚ БАЙҚАУДЫҢ 3 ОРЫНЫ

2019 жылғы IX Еуразияның сәулет-құрылыс және дизайнерлік мектептерінің халықаралық фестивалінің 3 орыны

Түлек: Сайболатов Т.

Тақырыбы: Алматы қаласындағы жастар көрмесі және зерттеу орталығы

Жетекшісі: Иходжанова Г.Р.

2019 жылғы Республикалық финалдық байқаудың 3-орыны

Түлек: Қуандық А.

Тақырыбы: Алматы қарттар үйінің жобасы

Жетекшісі: Байтенов Э.М.

Кәсіби фондтар және одақтармен шығармашық ынтымақтастық:

Халықаралық Сәулетшілер Одағымен, Түрік дүниесінің сәулетшілер және инженерлер Одағымен (Туркия, Анкара), Ромуальдо дель Бианко фондымен (Италия), МООСАО (ТМО), Isover және т.б.

 

2018-2019 жылы шығарылған сәулет, дизайн және өнер бойынша үздік бітіру біліктілік жұмыстарының XXVIII халықаралық байқау-конкурсының жүлдегерлері

«Тұрғын үй және қоғамдық ғимараттың сәулеті» мамандығы

I орын

Түлек: Уән Т. С.

Тақырыбы:  Алматы қ. өнер мектебі

Ғылыми жетекші: Абдрасилова Г. С.

 


Түлек: Есенжолов Б. Н.

Тақырыбы: Өнер орталығы

Ғылыми жетекші: Рысбеков С. С.

 


Түлек: Туйгенбеков У. А.

Тақырыбы: Милан қ. көп функционалды орта қабатты тұрғын үй кешені 

Ғылыми жетекші: Приемец О. Н.

 


Түлек: Курманали Ж. Г. 

Тақырыбы: Алматы қаласының Жастар орталығы

Ғылыми жетекші: Туякаева А. К.


Түлек: Ахметжанова А. С.

Тақырыбы: Алматы қаласының Жастар мәдениет үйі

Ғылыми жетекші: Приемец О. Н.


Түлек: Утешева А. К. 

Тақырыбы: Жасыбай көлінің жағасындағы санаторий-курорттық кешені

Ғылыми жетекші: Абдрасилова Г. С.


Түлек: Максим А. Н. 

Тақырыбы: Алматы қаласының көпфункционалды қоғамдық орталығы

Ғылыми жетекші: Приемец О. Н.


Түлек: Бактыбаева Г. А.  

Тақырыбы: Многофункциональный жилой комплекс

Ғылыми жетекші: Приемец О. Н.


Түлек: Арон А. Б.

Тақырыбы: Шипажай сауықтандыру кешені

Ғылыми жетекші: Ким В. А.


Түлек: Дарыбаева Ж. Ш. 

Тақырыбы: Балалар шипажайы

Ғылыми жетекші: Абдрасилова Г. С.


Түлек: Куандык А. М. 

Тақырыбы: Алматы қ. Карттар үйі

Ғылыми жетекші: Байтенов Э. М.


II орын

Түлек: Елубаева А. Т.  

Тақырыбы: Алматы қ. көпфункционалды тұрғын үй кешені

Ғылыми жетекші: Абдрасилова Г. С.


Түлек:Сайбулатов Т.

Тақырыбы: Алматы қ. Жастар  ғылыми зерттеу  көрме орталығы

Ғылыми жетекші: Исходжанова Г. Р.


Түлек: Эрва Р. И.

Тақырыбы: Алматы қаласында 500 орындық туристік қонақ үйі

Ғылыми жетекші: Огай О. П.


Түлек: Айдарбек Ш.

Тақырыбы: Алматы қаласының балаларды емдеу-сауықтыру орталығы

Ғылыми жетекші: Абдрасилова Г. С.


Түлек:  Алиман К. А. 

Тақырыбы:  Алматы қаласының кибертехнологиялар мен робототехника университетінің кешені

Ғылыми жетекші: Туякаева А. К.


Түлек: Абылгазиева А. Ж. 

Тақырыбы: Алматы қаласының өнер, сәулет және дизайн орталығы

Ғылыми жетекші: Исходжанова Г. Р.


Түлек: Комар А. Н.

Тақырыбы: Емдеу-сауықтыру кешені

Ғылыми жетекші: Глаудинов Б, А.


Түлек: Шабанов В. О.  

Тақырыбы: Тау шаңғысы базасындағы қонақ үй кешені

Ғылыми жетекші: Ким В. А.


Түлек: Кыдырбек А. Е.

Тақырыбы:  Тараз қаласының тарихи-мәдени орталығы

Ғылыми жетекші: Байтенов Э. М.


«Қала құрлысы» мамандығы

I орын

Түлек: Махамаходжаева Д. Ж.

Тақырыбы: Жаңа қоғамдық және іскери орталықтың сызбасы

Ғылыми жетекші: Козбагарова Н. Ж.


II орын

Түлек: Таласпаева Д. Ж. 

Тақырыбы: Магистраль жанындағы аймақтың реконструкциясы

Ғылыми жетекші: Садвокасова Г.К.


Түлек: Абдикаримова К. Т.

Тақырыбы: Қалааралық аумақтық қала құрылысы ұйымы

Ғылыми жетекші: Туякаева А. К.